Jdi na obsah Jdi na menu
 


PIKO - ohlednutí po uplynulém roce a novinky v roce novém

31. 1. 2013

  Během výroční tiskové konference, konané od 30. ledna až 4. února 2013 na Norimberském mezinárodním veletrhu hraček budou ukázány výrobky z roku 2012 a firma představí i své záměry pro rok 2013.

Prodej v roce 2012
  Majitel společnosti PIKO Dr. Wilfer s potěšením oznamuje, že prodejní zisk v roce 2012 stoupl o 2% oproti roku předchozímu. V tomto roce chce firma i nadále upevňovat svou pozici 3. největšího výrobce modelů vlaků v německy mluvících zemích a i nadále se rozvíjet na světovém trhu. Obzvláště úspěšný byl rok 2012, kdy na domácím trhu dosáhla vysokých zisků. Jen u německých prodejců se zvýšil o 10%. Z PIKO se v posledních letech vyvinul stabilní a spolehlivý obchodník modelové železnice, který neustále navyšuje sortiment a úspěchy na svých prodejnách. Má více než 580 zaměstnanců a i tím chce posílit své postavení na trhu. Dokonce i PIKO zahradní železnice se vyvíjela příznivě jak v Německu, tak i v zahraničí. Největší úspěch vyvolal legendární model DMU VT 11.5.  Prostřednictvím různých zahradních startovacích balíčků se opět podařilo získat mnoho nových příznivců.  
 
Náhled a plánování v roce 2013
  S více než 300 nových výrobků ve čtyřech měřítkách - G, H0, TT a N začíná PIKO opět s velmi atraktivním balení a dobrými zprávami pro rok 2013.
 
  V zahradní železnici se objeví parní lokomotiva řady 64, která má díky svému atraktivnímu designu mnoho fanoušků.
 
  V oblasti H0, největším segmentu PIKO, bude pro náruživé sběratele a fanoušky s vysokou přesností dodávány v kompletní podobě bagry a tramvaje, řada zajímavých barev a tiskovin pro osobní i nákladní automobily. Z vlaků půjde například o dieselovou lokomotivu 770 (čmelák), která byla původně vyráběna v Československu pro Sovětský svaz.
 
  Přátelé TT tratí se mohou těšit na mnoho zajímavých novinek. Jde například o dieselové lokomotivy BR 101/V23 nebo třeba velmi populární lokomotivu v měřítku H0, dieselovou lokomotivu BR 118 s mnoha variantami.
 
  Opravdová exploze nových výrobků PIKO je i v nejmladším a nejmenším měřítku N, měřítku 1:160. Zde se například objeví moderní elektrická jednotka BR 440 v různých vzorech, elektrické lokomotivy BR18 a hlavně v Nizozemsku a Belgii používaný EMU Hondekop.
 
Den otevřených dveří 15. června 2013
  Významnou událostí pro všechny příznivce je již osmý den otevřených dveří v sídle společnosti v Sonneberg Oberlindu. Tradičně poskytujeme pro hosty získat zkušenosti s výrobou modelů. Nejen pro ty nejmenší je ve velkém herním areálu zahradní železnice.
 
Dr. Wilfer
22. ledna 2013
 
Zdroj: PIKO
 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie


Facebook


Mail list
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>