Jdi na obsah Jdi na menu
 


Mezi kolejnicemi v měřítku TT jsou rozdíly. V poslední době se začínají vyrábět takzvané nové koleje TT a naopak staré koleje se vyrábět přestávají. Některé obchody prodávají kolej, která dokáže spojit nový typ kolejí ze starým. Tato kolej se ale taky přestává prodávat a někde ji neznají vůbec. Vypadá takhle:

Obrazek

Tyto koleje mají výhodu, protože se prodávají pouze rovné a dají se ohýbat, výhybky se dají ovládat pouze dálkově, to znamená, že musíte mít dokoupenou ještě takzvanou klávesnici. Tyto výhybky se hodně podobají výhybkám na opravdové železnici. Tyto koleje se vyrábí pro větší pevnost i na podstavci. S podstavcem má výhodu, že spoje se nerozpojí a perfektně do see zapadnou. Pokud však nemáte koleje na podstavci a máte je jen položené, tak máme veliké procento, že se rozpojí. Tohle je asi jedna z největších nevýhod těchto kolejnic. Pro spojení je zapotřebí takové malé želízko, které neměří ani 1 cm a proto z fotky nejde moc poznat:

Obrazek

Toto želízko je potřeba pouze na koleje, které nejsou na podstavci. Rada: po zpojení kolejí použijte kleště a opatrně to zmáčkněte, aby byl spoj pevný.  

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie


Facebook


Mail list
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>