Jdi na obsah Jdi na menu
 


Jak udělat osvětlení v domečcích

10. 3. 2007

Domeček u kterého nechceme, aby svítily i zdi, musíme ze všeho nejdřív zjistit, jestli chceme, aby svítily všechny okna (dveře) nebo jen některé.

 

 

Chceme, aby svítily všechny okna (dveře)

Jestliže si přejeme, aby svítily všechny okna (dveře), tak budeme potřebovat: domeček, papír který nepropouští světlo (např. obal od polévky ze sáčku, od koření, atd.), lepidlo, napodobeninu zeleně, žárovičku se závitem (dá se koupit na všechny druhy tratí).

postup: Vezmeme si domeček a otevřeme ho tak, abyste jsme se dostali do všech částí (ze vnitř). Potom si vemte papír, který nepropouští světlo a nalepte ho tak, aby nezastiňoval okna (dveře). Až si budete jisti, že by nikudy nemělo pronikat světlo mimo okna a dveře, tak běžte do tmy, vezměte si baterku a prosviťte pečlivě zdi a střechu. Pokud bude zeď nebo střecha svítit, zkuste pohnout s papírem. Nezpleťte se a nezakryjte okna a dveře.

 

 

 

Chceme, aby svítily jen některá okna (dveře)

Jestli že si přejeme, aby svítily jen některá okna (dveře), tak budeme potřebovat: domeček, papír který nepropouští světlo (např. obal od polévky ze sáčku, od koření, atd.), lepidlo, napodobeninu zeleně, žárovičku se závitem (dá se koupit na všechny druhy tratí).

 

postup: Vezmeme si domeček a otevřeme ho tak, abysme se dostali do všech částí (zevnitř). Potom si vemte papír, který nepropouští světlo a nalepte ho tak, aby zastiňoval okna (dveře) která chcete, aby nesvítila. Až si budete jisti, že by nikudy nemělo pronikat světlo mimo oken (dveří) ,které chcete, aby svítily, tak běžte do tmy, vezměte si baterku a prosviťte pečlivě zdi a střechu. Pokud bude zeď svítit, zkuste pohnout s papírem. Nezpleťte se a nezakryjte okna a dveře ,která chcete aby svítily.

 

 

   

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář
 

 


Poslední fotografie


Facebook


Mail list
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>