Jdi na obsah Jdi na menu
 


Máme v plánu:

10. 3. 2007

Máme v plánu udělat domečky, kde budou svítit okna. Vlastně už jen dát žárovičky do domečků. Potom vyrobit nějaké zábrany a uděláme práci na silnici.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jak si udělat svítící domeček, aniž by svítily i zdi:

Domeček u kterého nechceme, aby svítily i zdi, musíme ze všeho nejdřív zjistit, jestli chceme, aby svítily všechny okna (dveře) nebo jen některé.

 

 

Chceme, aby svítily všechny okna (dveře)

Jestliže si přejeme, aby svítily všechny okna (dveře), tak budeme potřebovat: domeček, papír který nepropouští světlo (např. obal od polévky ze sáčku, od koření, apd.), lepidlo, modelovací hmotu (např. zelený polystyren nebo atrapu kytek), žárovičku se závitem (dá se sehnat na všechny druhy tratí)

postup: Vezmeme si domeček a otevřeme ho tak, abyste se dostali do všech částí (ze vnitř). Potom si vemte papír, který nepropouští světlo a nalepte ho tak, aby nezastiňoval okna (dveře). Až si budete jisti, že by nikudy nemělo pronikat světlo mimo okna a dveře, tak běžte do tmy, vezměte si baterku a prosviťte pečlivě zdi a střechu. Pokud bude zeď nebo střecha svítit, zkuste pohnout s papírem. Nezpleťte se a nezakryjte okna a dveře.

 

 

 

Chceme, aby svítily jen některá okna (dveře)

Jestli že si přejeme, aby svítily jen některá okna (dveře), tak budeme potřebovat: domeček, papír který nepropouští světlo (např. obal od polévky ze sáčku, od koření, apd.), lepidlo, modelovací hmotu (např. zelený polystyren nebo atrapu kytek), žárovičku se závitem (dá se sehnat na všechny druhy tratí)

 

postup: Vezmeme si domeček a otevřeme ho tak, abysme se dostali do všech částí (zevnitř). Potom si vemte papír, který nepropouští světlo a nalepte ho tak, aby zastiňoval okna (dveře) která chcete, aby nesvítila. Až si budete jisti, že by nikudy nemělo pronikat světlo mimo oken ,které chcete, aby svítily, tak běžte do tmy, vezměte si baterku a prosviťte pečlivě zdi a střechu. Pokud bude zeď svítit, zkuste pohnout s papírem. Nezpleťte se a nezakryjte okna a dveře ,která chcete aby svítily.

 

 

   

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář